KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Gouache 2873109
*
nr 287 3109
Gouache
Rysk Konstnär, 1800-tal, 22x28
Utrop:
100 kr
Såld:
2.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 16:38:53
1
100 kr
21/11 17:47:13
2
400 kr
23/11 11:46:58
3
900 kr
24/11 11:12:55
4
600 kr
24/11 11:34:02
5
800 kr
24/11 11:34:22
5
1.200 kr
24/11 12:19:04
6
2.500 kr
24/11 13:24:37
3
1.700 kr
24/11 13:25:50
3
2.100 kr
24/11 13:26:39
3
ledande budet*
24/11 14:43:12
7
2.800 kr
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst rysk rysk konstnär ryska ryskt ryssland täckfärg vattenfärg
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Gouache
nr 287 3109
Gouache
Rysk Konstnär, 1800-tal, 22x28
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 16:38:53 | 1 | 100 kr |
21/11 17:47:13 | 2 | 400 kr |
23/11 11:46:58 | 3 | 900 kr |
24/11 11:12:55 | 4 | 600 kr |
24/11 11:34:02 | 5 | 800 kr |
24/11 11:34:22 | 5 | 1.200 kr |
24/11 12:19:04 | 6 | 2.500 kr |
24/11 13:24:37 | 3 | 1.700 kr |
24/11 13:25:50 | 3 | 2.100 kr |
24/11 13:26:39 | 3 | ledande budet* |
24/11 14:43:12 | 7 | 2.800 kr |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst rysk rysk konstnär ryska ryskt ryssland täckfärg vattenfärg
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58